Užsakymus taip pat priimame el. paštu [email protected] arba „Facebook” puslapyje GYVI KRISTALAI

Auskarai su turkiu, 5×9 mm

38,00

Prieinamumas: Liko 1

, ,
Prekės informacija
Išmatavimai Brilianto 5x9 mm
Kristalinė struktūra/Singonija Triklininė
Metalas Sidabras 925
Klasė AA

Senosiose kultūrose jis buvo laikomas apsaugos nuo burtų, jėgos, sveikatos ir sėkmės amuletu. Jis turėjo saugoti nuo nelaimių ir saugoti turtą.
Tibeto šamanai tebevertina jį už apsaugines ir dvasingumą skatinančias savybes. Visais laikais buvo žinoma, kad prieš nelaimę ar šeimininko ligą jis keičia spalvą, paskui vėl atsigauna.
Viduramžiais jis buvo nekaltų mergelių dorybę saugančiu amuletu.
Senovės Egipte turkis buvęs raitelių ir arklių apsaugos akmeniu. Buvo manoma, kad jį nešiojančio raitelio neištiks jokia bėda ir arklys nepavargs.

Daugelis tyrėjų vadina jį teisingumo akmeniu ir kelionių akmeniu. Sakoma, kad jis stiprina protą ir meilę, skatina tikras draugystes, traukia sėkmę, o vyrams – valdžią. Pasak daugelio tyrėjų, turkis atsiveria iš karto arba niekada neatsiveria.
Tai gyvas sėkmės amuletas, padedantis toli gražu ne kiekvienam.

Turkio tema – TIKĖJIMAS. Jo funkcija ta tema – sustiprinti ir vesti tuos, kurie Tiki.
Daugeliui žmonių žodis “tikėjimas” yra žodžio “religija” sinonimas. Taip nėra, nes šitaip suprantama nesivarginant įeiti į begalines to žodžio platumas.
Dievo išpažinimo būdų arba religijų visais laikais buvo įvairių, todėl vienas būdas negali būti išskiriamas ir sutapatinamas su visu tikėjimu, iš kurio gelmių kilo jie visi. Todėl tikėjimą galima lyginti su medžiu, o jo vaisius – su religijomis: vienas iš jų – puikus, kitas – papuvęs. Vaisius nukris, o medis liks…
Nesvarbu, kokiu būdu žmogus tiki šviesa (ją kiekvienas taip pat savaip supranta), svarbu, kad tas tikėjimas net tamsiosiomis gyvenimo akimirkomis gyventų jo širdyje. Tokiems turkis visokeriopai padeda, kartu pritraukia ir tų jėgų, kuriomis tas žmogus tiki, paramą ir vedimą, reikalingus žmones ir informaciją. Tokiems žmonėms jis padeda nedelsdamas, meistrauja situacijas, skatinančias tolesnį dvasinį augimą.

Turkis priima ir apdovanoja ne visus, o tik tuos, kurių tikslai ir motyvai tyri, kurie visada pasiruošę geriems poelgiams. Jis reikalauja ir savo šeimininkų patikimumo, atsidavimo savo keliui ir idėjai, sąžiningumo ir teisingumo visur ir visada.

Savo spalvos pasikeitimu ir signalais jis duoda ženklus. Ant žmogaus, kuris atitinka jo reikalavimus, rankos turkis spindi savo jūros žalumo mėliu. Ant rankos to, kuris tų reikalavimų neatitinka, jis tamsėja, o itin sunkiais atvejais – sutrupa. Nėra kito akmens, kuris taip ir reaguotų į šeimininko vidines būsenas ir išorinius dalykus.

Turkis ramina protą ir padeda išgirsti širdį. Padeda išlyginti ekstremalias nuotaikas, išeiti iš aukos būsenos (M. Giengeris).
Skatina tikėjimą, viltį, sielos tikslo supratimą ir realizaciją. Skatina vidinę harmoniją ir ramybę kylančią iš tikėjimo.
Pradeda dirbti su emocinėmis, metalinėmis ir fizinėmis problemomis (Melody).
Įkvepia kovai su blogiu, susijęs su aukštųjų jėgų parama. Aukštųjų jėgų laidininkas (P. Globa).

Derinimas su lazuritu padės tiems, kurie ieško savo kelio ir paskirties.

Egzistuoja daugybė vadinamo “turkio” gamybos technologijų. Jau senovės Egipte buvo gaminamos imitacijos iš emalės, dažytos smiltainio ar kaulo. Šis mineralas gausiai padirbinėjimas. Didesni turkio gabalai labai reti. Imituojamas dažytu chalcedonu, hovlitu ir kt. Gaminamos įvairios imitacijos iš plastiko, stiklo, emalės ir kt.

Turkį veikia prakaitas, šviesa, aliejai, kosmetika ir kt., todėl jį reikėtų saugoti net plaunantis rankas.

Tai vienas iš seniausiai naudojamų juvelyrinių akmenų. Manoma, kad Sinajaus pusiasalyje turkis buvo kasamas 4000 metų prieš Kristų.

Parengta naudojantis:
Knyga “Raktas į akmenų karalystę” A. Ilgevičienė